Start / Aktualności / 03 marca 2015 upływa termin zgłaszania prac do konkursu BZ WBK Press Photo 2015

03 marca 2015 upływa termin zgłaszania prac do konkursu BZ WBK Press Photo 2015

Już od jedenastu lat zawodowi polscy fotoreporterzy nadsyłają swoje zdjęcia do konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. W tegorocznej edycji, podobnie jak w roku ubiegłym, można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Kultura i sztuka, Sport, Portrety i Przyroda. Zgłoszenia przyjmowane są od 17 lutego do 3 marca włącznie.

 

 

Spośród nadesłanych prac najlepsze zdjęcia 2014 roku wybierze jury pod przewodnictwem Wojciecha Grzędzińskiego, jednego z czołowych polskich fotografów młodego pokolenia, laureata licznych nagród w Polsce i na świecie, w tym Grand Prix za Zdjęcie Dekady BZ WBK Press Foto.

 

 

– Po raz pierwszy znajdę się w gronie jury oceniającym prace w konkursie BZ WBK Press Foto. Jest to dla mnie zaszczyt i duże zobowiązanie wobec biorących udział w konkursie profesjonalnych fotografów. Jestem bardzo ciekaw obrazu minionego roku i polskiej fotografii, który wyłoni się z konkursowych zdjęć. Wśród nadesłanych prac będę szukać wyróżniających się pomysłem, ciekawym tematem i jego konsekwentną realizacją. Ważna jest spójność formy i treści, jak i właściwa obróbka graficzna obrazu. Pozostaje mi życzyć kolegom powodzenia! – mówi Wojtek Grzędziński.

 

 

W gronie jurorów zasiadają również: Anna Brzezińska-Skarżyńska, od wielu lat redaktor naczelna – dyrektor redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej oraz Katarzyna Sagatowska – fotografka i kuratorka wystaw, propagatorka kolekcjonowania fotografii w Polsce. Prace oceniać będzie również Chris Niedenthal – jeden z najbardziej cenionych na świecie polskich fotoreporterów oraz Waldemar Kompała – od 1990 r. związany z fotografią prasową, najpierw w „Gazecie Wyborczej”, następnie jako szef działu foto w „Rzeczpospolitej”.

 

 

BZ WBK Press Foto to konkurs, którego misją jest pokazywanie Polski i świata w obiektywie najlepszych polskich fotoreporterów. Nagrodzone zdjęcie to perły polskiej fotografii prasowej – fragmenty życia zwykłych i niezwykłych ludzi, ważne wydarzenia historyczne. To również codzienny świat ludzi w różnych zakątkach ziemi, który trzeba poznać i zrozumieć.

 

więcej na: www.bzwbkpressfoto.pl

 

FAC/KP

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry