Start / Aktualności / Podsumowanie XVIII Targów FILM VIDEO FOTO w Łodzi. Rozmowa z Kierownikiem Projektu Kamilą Berezińską

Podsumowanie XVIII Targów FILM VIDEO FOTO w Łodzi. Rozmowa z Kierownikiem Projektu Kamilą Berezińską

2015 targi Łódź
 

Z Kierownikiem Projektu łódzkich Targów FILM VIDEO FOTO Kamilą Berezińską rozmawia Przemysław Porwich

 

XVIII targi „FILM VIDEO FOTO” to długa tradycja na polskim rynku imprez targowych. Co nowego w tym roku mogliśmy zobaczyć?

 

W terminie 26-28 marca 2015 jak co roku Łódź stała się stolicą fotografii i filmowania. Przez 3 dni swoje święto mieli wszyscy ci, których pasją jest uwiecznianie rzeczywistości w kadrze zdjęciowym i filmowym. Targi FILM VIDEO FOTO są największą imprezą wystawienniczą branży w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna edycja wydarzenia stworzyła niepowtarzalną okazję poznania nowości oferowanych przez polskich i światowych producentów, dystrybutorów sprzętu i usługodawców.
 
Swoją ofertę zaprezentowało blisko 140 firm, którzy dali zwiedzającym szansę zobaczenia i przetestowania szerokiego asortymentu produktów. Wśród wiodących i czołowych producentów sprzętu foto-video znalazły się m.in.: firmy Sony Polska prezentująca aparaty Sony a7 , obiektywy, kamery 4K.
 
W tym roku firma Panasonic na XVIII Targach Film Video Foto w Łodzi zaprezentowała swoje nowości w aparatach (GF7, TZ57, TZ70, SZ10 i FT30) oraz dwa nowe obiektywy do aparatów z serii LUMIX G z systemem Mikro Cztery Trzecie: H-HS030 30 mm do zdjęć makro i H-HS043 42,5 mm do zdjęć portretowych.
 
Na stoisku firmy Beiks obejrzeć można było sprzęt marki Nikon, Canon, Olympus.
 
Najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie obrazowania, urządzeń wielkoformatowych, druku oraz oświetlenia zaprezentowały firmy Epson, Medikon, Elfo. Produkty Manfrotto, Gitzo, Bowens zaprezentowała firma Foto 7. Ofertę dedykowaną dla specjalistów z zakresu fotografii i edycji wideo pokazała firma Eizo Polska. Nowe produkty marek Tokina, Genesis, Quantuum, Hoya przedstawiła firma Next 77.
 
Statywy oraz akcesoria foto dostępne były na stoisku firmy Foton Accessories. Tablety graficzne Wacom oraz oprogramowanie do montażu audio-video Sony Creative Software zaprezentowała firma Pixonet.
 
Z kolei różnorodną ofertę fotoalbumów, fotoksiażek oraz ramek pokazały firmy Najlepszefoto.pl, Barański oraz Digitalalbum.pl. Dzięki marce Noritsu zwiedzający mieli okazję poznać nowoczesny rynek usług fotograficznych i oprogramowania „Photo&Book”. To tylko namiastka tego co można było obejrzeć , dotknąć , przetestować na targach.
 
Multikoptery dedykowane filmowaniu z powietrza zaprezentowała firma Aeromind.

 

Wiele wykładów i warsztatów, które towarzyszą targom cieszą się wyraźnym zainteresowaniem gości. Są one ważnym sygnałem dla Was i świadczą o trafionej formule i równie ważnej misji edukacyjnej jaką pełnicie. O jaką wiedzę uczestnicy targów wyjdą bogatsi?

 

Na gości targów czekała bogata oferta 60 warsztatów, prezentacji i spotkań o tematyce związanej z fotografią, filmem, czy edycją obrazu. Udział w nich był bezpłatny. Skorzystać z nich mogli zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Imprezy towarzyszące FVF podzielone były na bloki tematyczne: filmowanie, fotografia oraz druk i cyfrowa obróbka obrazu.
 
Z myślą o miłośnikach fotografowania przygotowana została prezentacja poświęcona aparatom Sony A7, a także wykorzystaniu obiektywu szerokokątnego w fotografii prasowej oraz warsztacie przybliżającym pracę fotografa sportowego. Dla pasjonatów fotografii artystycznej przygotowane zostały spotkania pt. „Impresjonizm i ekspresjonizm w fotografii” oraz „Miasto malowane światłem, czyli tworzenie kreatywnych pocztówek”.
 
Epson – światowej klasy producent drukarek, skanerów i projektorów zaprezentował technologię druku atramentowego stosowaną w drukarkach fotograficznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty pt. „Akt artystyczny w Photoshop” prezentujący, w jaki sposób, przy pomocy programu graficznego do obróbki cyfrowej, przeobrazić zdjęcia wykonane w domowym studio w akty artystyczne.
 
Czwarty blok tematyczny to cykl przygotowany specjalnie na łódzką imprezę przez EIZO Polska – pod hasłem „Kolor pod kontrolą”. Znajdą się w niej prezentacje poświęcone „monitorom do zadań specjalnych” oraz „O naturze barw, czyli kiedy monitor pokaże mi prawdziwe kolory?”. Wszystkie spotkania były otwarte i bezpłatne a ich szczegółowy program dostępny jest na stronie targowej: www.targi.lodz.pl
 
Z firmą Sony na targi Film Video Foto zagościli doskonali fotografowie m.in. Robert Wolański oraz Tomasz Tomaszewski – uznany polski fotograf i ambasador marki Sony, którzy zaprezentowali swoje prace oraz poprowadzili warsztaty oparte na doświadczeniach z użytkowania modelów Sony A7 i A7R.
 
„Digigraphie by Epson – nowy wymiar w sztuce kolekcjonerskiej” to wystawa , która obejmowała prace: Tomasza Tomaszewskiego, Krzysztofa Gierałtowskiego, Andrzeja Dragana, Wacława Wantucha, Janusza Wojcieszaka , Marka Czarneckiego.
 
Wszystkie prezentowane na wystawie prace wydrukowane były na specjalnych, certyfikowanych papierach fotograficznych i drukarkach Epson zgodnie ze standardem Digigraphie – specyficznym procesie cyfrowym gwarantującym najwyższą wierność i najwyższą jakość wymaganą przez artystów, muzea, koneserów i kolekcjonerów sztuki. Na targach można było obejrzeć również wystawę „Artyści dla Olinka” gdzie swoje prace prezentowali m.in. Andrzej Pągowski oraz Magdalena Moskwa.
 
Dodatkową atrakcją była wystawa „Zapewnia się atmosferę życzliwości”, którą zrealizowała Centrum Druku FOTO Futura. Za ten materiał Tomasz Tomaszewski został nagrodzony w kategorii „Best Feature Story” podczas National Geographic International Media Conference w Waszyngtonie w 2014 r.

 

Rynek fotografii ciągle ewoluuje, ilość zaprezentowanych sprzętów podczas Waszej imprezy jest imponująca. Jak w tym wszystkim się odnaleźć?

 

Jako organizator targów Film Video Foto staramy się przybliżyć realia obecnego rynku foto/video , który wciąż ewoluuje i zmienia się. Firmy wprowadzają nowe produkty i technologie a my staramy się zaprezentować to w jednym miejscu i czasie.

 

Pewnie wkrótce ruszą przygotowania do kolejnej edycji już XIX targów „FILM VIDEO FOTO”. Jakich niespodzianek będziemy mogli spodziewać się w przyszłym roku?

 

 
Co roku poszerzamy zakres targów w celu lepszego dostosowania do potrzeb rynku. Wraz z partnerami chcemy aby targi oprócz prezentacji nowości i nowinek technologicznych były miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń , które niekoniecznie dostępne są w Internecie.

 

Dziękuję za rozmowę i trzymam kciuki za przyszły rok!

 

 

DSC_2094

DSC_2118

DSC_2122

DSC_2125

DSC_2131

DSC_2146

DSC_2112

DSC_2085

Fot. Przemysław Kilan

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry