Start / FOTOMARATON / 2015 / Terminy i najważniejsze wydarzenia – „FOTOMARATON 2015 SZCZECIN”

Terminy i najważniejsze wydarzenia – „FOTOMARATON 2015 SZCZECIN”

fb_fotomaraton_sz_logo_500x500

 

W artykule przypominamy najważniejsze terminy i wydarzenia związane z Ogólnopolskim Konkursem Fotograficznym „FOTOMARATON 2015 SZCZECIN”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-6 wrzesień 2015 w Szczecinie.

I dzień konkursu: 5 wrzesień 2015 (sobota)

8:30 – 9:00 – spotkanie organizacyjne w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, Wały Chrobrego 4 w Sali Rycerskiej – miejsce będzie dobrze oznaczone i widoczne z zewnątrz budynku (parter, sala znajduje się po lewej stronie od głównego wejścia do budynku).
 

 

W uzasadnionych przypadkach, przewidzianych w Regulaminie Konkursu, będzie możliwość rejestracji uczestnictwa w biurze Organizatora podczas spotkania organizacyjnego.

 

9:00 – rozpoczęcie konkursu i wydawanie numerów startowych. Na Uczestników będą oczekiwać przedstawiciele Organizatora. Należy przybyć z wydrukowaną „Kartą Uczestnictwa”, które przesyłamy w procesie rejestracji i przedstawić do wglądu Organizatorowi.

 

10:00 – uroczysty START Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON 2015 SZCZECIN”. Podczas uroczystego startu zostanie ogłoszone motto konkursu – temat główny – które każdy z Uczestników będzie miał za zadanie zinterpretować na wykonanych przez siebie zdjęciach w 8 godzinnym przedziale czasowym (10:00 – 18:00). Zdjęcia muszą być wykonane 5 września w podanym okresie czasowym.

 

Dodatkowo opublikujemy 8 nieobowiązkowych podtematów, które powinny umożliwić Uczestnikom, chcącym skorzystać z podpowiedzi, wykonanie poprawnej serii zdjęć.

 

Każdy z Uczestników może wykonać dowolną liczbę zdjęć, a w drugim dniu konkursu oczekujemy 10 fotografii. Pierwsze zdjęcie będzie fotografią tablicy startowej, ostatnie – 10 zdjęcie – będzie fotografią tablicy mety, a 8 wybranych przez Was zdjęć będzie fotografiami konkursowymi, które zgodnie z Regulaminem konkursu wezmą udział w eliminacjach i wielkim finale konkursu, w niedzielę 6 września 2015 w STAREJ RZEŹNI w Szczecinie.

 

10:00 – 18:00 – realizacja zdjęć konkursowych.

 

14:00 – 15:00 – okazja do skonsultowania ewentualnych trudności podczas realizacji zadania konkursowego i zadawania pytań organizacyjnych. Przedstawiciele Organizatora będą dostępni Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, Wały Chrobrego 4.

 

18:00 – zakończenie konkursu i pierwszego dnia wydarzenia. Punktualnie o godzinie 18:00 zostanie wystawiona tablica mety, którą każdy z Uczestników będzie musiał sfotografować. Jest to ostatnie, obowiązkowe zdjęcie, które należy dostarczyć wraz ze zdjęciem tablicy startu i 8 wybranymi fotografiami konkursowymi w drugim dniu konkursu w STAREJ RZEŹNI w Szczecinie.

II dzień konkursu: 6 wrzesień 2015 (niedziela)

 

10:00 – 11:00 – przeniesienie zdjęć uczestników na nośniki pamięci Organizatora. Oczekujemy 10 zdjęć, z czego 2 z nich będą zdjęciami kontrolnymi tablicy startu i mety, a pozostałe będą przestawiały interpretację tematu głównego – motta konkursu. Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia” ul. Tadeusza Apolinarego Wendy 14 w Szczecinie.
 

 
10:00 – 16:00 – panel warsztatowy i prezentacje sprzętu fotograficznego. Równoległą imprezą towarzyszącą Ogólnopolskiemu Konkursowi Fotograficznemu „FOTOMARATON 2015 SZCZECIN” będzie specjalnie przygotowany przez nas i naszych Partnerów pokaz sprzętu połączony z wykładami i warsztatami tematycznymi.

 

OLYMPUS – prezentacja/wykład/wypożyczalnia: „Zastosowanie aparatów w różnych rodzajach fotografii”. Wypożyczalnia aparatów – możliwość wypożyczenia sprzętu i testowania.

 

FOMEI – prezentacja/wykład/warsztaty: „Sprzęt oświetleniowy w fotografii studyjnej i reporterskiej”.

 

EIZO – prezentacja/wykład/warsztaty: ” Zarządzanie barwą w fotografii”

 

TOKINA – prezentacja/wykład: „Zastosowanie obiektywów w różnych rodzajach fotografii”

 

MANFROTTO – prezentacja/wykład: „Zastosowanie statywów w fotografii i omówienie wybranych modeli”

 

11:00 – 15:00 – zamknięte obrady Jury

 

16:00 kulminacyjnym punktem drugiego dnia konkursu będzie rozpoczęcie publicznych obrad Jury i przegląd wybranych serii zdjęć. Obrady będą miały charakter publiczny w formie warsztatów fotograficznych. Podczas obrad zostaną wybrane najlepsze serie zdjęć i laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON 2015 SZCZECIN”. Odbędzie się również głosowanie publiczności, która wybierze swojego faworyta. Na zakończenie zostaną wręczone nagrody.

 

Po zakończeniu oficjalnej części związanej z wręczeniem nagród zaprosimy Was na spotkanie z Jurorami. Podczas spotkania będzie miał miejsce wernisaż CHRISA NIEDENTHALA, który osobiście otworzy autorską wystawę fotografii.

 

19:00 – zakończenie konkursu.

 

 

tablica-partnerzy-na-szczecin_4

 

 

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry