Start / FOTOMARATON / 2015 / Zaczynamy odliczać. Już tylko 16 dni do rozpoczęcia fotomaratonu w Szczecinie!

Zaczynamy odliczać. Już tylko 16 dni do rozpoczęcia fotomaratonu w Szczecinie!

fotomaraton_300x300_2015_sz

 

Już tylko 16 dni dzieli nas od rozpoczęcia wydarzenia w Szczecinie. I edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Fotomaraton 2015” wystartuje 5 września.

 

Pierwszy dzień konkursu i uroczysty start rozpocznie się o godzinie 10:00 na Wałach Chrobrego 4 w budynku Urzędu Wojewódzkiego – Sala Rycerska. Goście z Polski nie powinni mieć żadnych przeszkód ze znalezieniem nas – będziemy widoczni.

 

Wały Chrobrego w Szczecinie i budynek Urzędu Wojewódzkiego po prawej. Źródło internet:

Wały Chrobrego w Szczecinie i budynek Urzędu Wojewódzkiego po prawej. Źródło internet: Materiały własne

 

 

Przedstawiciele Organizatora będą dostępni dla Was już od godziny 8:00. Spotkanie organizacyjne oficjalnie rozpoczynamy o godzinie 9:00, a do biura Organizatora należy zgłosić się z wydrukowana „Kartą Uczestnika” na podstawie której wydany zostanie numer startowy.

 

2015_fotomaraton_numer startowy

 

Punktualnie o godzinie 10:00 nastąpi uroczysty start i opublikujemy  „Temat główny” Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Fotomaraton 2015 Szczecin” będący jednocześnie mottem szczecińskiej edycji. Dla tych, którzy będą chcieli skorzystać z podpowiedzi przygotowaliśmy 8 podtematów mogących ułatwić wykonanie poprawnej serii 8 zdjęć.

 

Na realizacje zdjęć będziecie mieli tylko 8 godzin. Od godziny 14:00 do 14:30 będziemy dla Was dostępni ponownie w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego mieszczącej się na Wałach Chrobrego 4. Będzie to okazja do skonsultowania ewentualnych trudności podczas realizacji zadania lub na chwilę wytchnienia w miłej atmosferze. Zakończenie pierwszego dnia konkursu zaplanowane jest punktualnie na godzinę 18:00.

 

Obecność na linii startu i mety jest obowiązkowa, ponieważ w drugim dniu konkursu, w niedzielę 6 września oczekiwać będziemy od Was 10 zdjęć. Pierwszym zdjęciem kontrolnym będzie fotografia tablicy startowej, a 10 i ostatnim będzie tablica kontrolna mety.

 

Na dziś mamy zarejestrowanych i potwierdzonych Uczestników z wielu rejonów Polski: Elbląg, Poznań, Gorzów Wielkopolski, Koło, Sosnowiec, Łódź, Warszawa, Zielona Góra, Smyków, Gryfino, Olsztyn, najbliższych okolic Szczecina no i oczywiście stolicy regionu.

 

Wszystkich niezdecydowanych zachęcamy już dziś do rejestracji udziału w konkursie. A jest po co! Drugi dzień konkursu to wielkie święto dla naszych Uczestników.

 

Nasi partnerzy przygotowali dla Was warsztaty tematyczne. Będzie wykład o zarządzaniu barwą w fotografii poprowadzony przez specjalistów z EIZO, Olympus przygotował możliwość testowania aparatów i wykład dotyczący doboru urządzeń w fotografii, specjaliści z TOKINY powiedzą Wam jakich obiektywów należy używać do wybranych rodzajów fotografii, FOMEI zaprezentuje możliwości oświetlenia w fotografii w przygotowanym mobilnym studiu fotograficznym, a nad wszystkim będzie czuwał internetowy sklep fotograficzny fotozakupy.pl

 

To nie wszystkie niespodzianki. Największą i najcenniejszą będą publiczne obrady naszych Jurorów: Chrisa Niedenthala, Krystiana Bielatowicza, Kuby Kamińskiego i Krystyny Łyczywek – Gościa Honorowego Konkursu. Obrady będą miały charakter warsztatów fotograficznych, a podczas publicznej części wyświetlone i omówione zostaną wybrane serie zdjęć, które wystartują w wyścigu po nagrody.

 

Więcej informacji w kolejnych postach. Do usłyszenia!

 

tablica-partnerzy-na-szczecin_4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry