Start / FOTOMARATON / 2015 / A tak było tydzień temu w Szczecinie – Fotomaraton 2015 Szczecin

A tak było tydzień temu w Szczecinie – Fotomaraton 2015 Szczecin

baner_fotomaraton_2015_szczczecin_16-9

 

Punktualnie o godzinie 10:00, 5 września, na schodach przed głównym wejściem do gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, stawiło się 147 miłośników fotografii aby rozpocząć Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Fotomaraton 2015 Szczecin”. Podczas uroczystego startu, swoją obecnością zaskoczył nas czterokrotny złoty medalista Mistrzostw Świata MAREK KOLBOWICZ, który salwą z pistoletu startowego rozpoczął część konkursową.

 

Ciekawym akcentem towarzyszącemu wydarzeniu było ustanowienie Rekordu Polski na „Największą ilości osób fotografujących w tym samym czasie”. Oficjalny ustanowiony rekord to 161 osób.

 

 

Na linii startu ogłoszony został temat główny konkursu – „Przemiany”, z którym Uczestnicy musieli się zmierzyć w ciągu 8 godzin. O godzinie 18:00 spotkaliśmy się ponownie na linii mety, gdzie Uczestnicy wykonali ostatnie obowiązkowe zdjęcie tablicy kontrolnej. Miłą niespodzianką była obecność Chrisa Niedenthala, który odwiedził nas na zakończenie pierwszego dnia konkursu.

 

 

6 września, w CKE „STARA RZEŹNIA”, o godzinie 10:00 rozpoczęliśmy odbiór prac konkursowych od Uczestników. Każdy otrzymał magazyn fotograficzny „Digital Camera Polska”, który wielu umilał czas do zakończenia odbioru wszystkich serii od Uczestników.

 

Po godzinie 11:00 rozpoczęły się zamknięte obrady Jury w składzie: Chris Niedenthal, Krystian Bielatowicz, Kuba Kamiński. Spośród wszystkich serii zdjęć, wybrali te, które mogliśmy obejrzeć podczas publicznych obrad. W czasie zamkniętych obrad Jurorów, można było zapoznać się ze sprzętem fotograficznym na specjalnie przygotowanym panelu. Przygotowany przez nas panel był okazją do wysłuchania wykładów, uczestnictwa w warsztatach i możliwością rozmowy ze specjalistami z branży fotograficznej – Partnerów konkursu: FOTOZAKUPY.PL , OLYMPUS, TOKINA, EIZO, FOMEI, MANFROTTO, EPSON.

 

 

 

 

Po godzinie 15:00 przyszedł czas na finał, omówienie zdjęć przez Jurorów i wybór laureatów, którzy otrzymali aparaty ufundowane przez NIKON Polska , torby od Manfrotto, prenumeratę magazynu Digital Camera Polska oraz bony do zrealizowania w sklepie internetowym Fotozakupy.pl .

 

Po zakończeniu konkursu odbył się wernisaż fotografii Chrisa Niedenthala.

 

fotomaraton tablica-partnerzy-na-szczecin_4

 

 

 

 

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry