Start / FOTOMARATON / 2015 / Nagrodzone zdjęcia podczas Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego ” Fotomaraton 2015 Częstochowa „

Nagrodzone zdjęcia podczas Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego ” Fotomaraton 2015 Częstochowa „

baner_fotomaraton_2015_czestochowa_16-9

 

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego ” Fotomaraton 2015 Częstochowa ” przyniósł nam kilka różnych interpretacji tematu głównego „Trzy kolory”. Większość Uczestników starała się znaleźć inspirację szukając rozwiązania w barwach. Część posługiwała się podtematami, które stanowiły pomoc w realizacji zadania konkursowego.

 

W konkursie wystartowało 89 Osób, co jest miłą niespodzianką dla Organizatorów . Zawodników spoza Częstochowy było 25.

 

Pierwszy dzień przeznaczony był na wykonanie zdjęć konkursowych. W sumie od Uczestników oczekiwaliśmy 8 zdjęć obrazujących temat główny OKF „Fotomaraton 2015 Częstochowa” –  „Trzy kolory”. Dla tych, którzy chcieli skorzystać  z pomocy, przygotowanych zostało 8 nieobowiązkowych podtematów, które sfotografowane w kontekście tematu głównego miały dać poprawne rozwiązanie.

 

Podtematy:

1/ Pamiętajmy o historii
2/ Miasto kontrastów
3/ Miejski krajobraz
4/ Człowiek
5/ Praca
6/ Uczucia
7/ Kocham życie
8/ Decydujący moment

 

Realizacja zadania polegała na wykonaniu zdjęć, które zgodnie z indywidualną estetyką i wrażliwością fotografującego miały pokazać temat główny konkursu. Jak to w fotografii i wszystkich sztukach wizualnych bywa, możliwości było wiele. Nie ograniczaliśmy w żaden sposób Uczestników konkursu – technika i pomysł należały do startujących. Można było pokazać barwę ale równie dobrze trzy kontrasty w społeczeństwie, krajobrazie miejskim.

 

Drugi dzień finałowy  rozpoczął się od przekazania gotowych zestawów zdjęć, które wzięły udział w eliminacjach. Podczas zamkniętej części obrad, Jury wybrało 16 najlepszych serii zdjęć. Zostały one omówione przez Jurorów. Spośród 10 serii, które w ocenie Jurorów były najlepsze ze wszystkich prezentowanych, publiczność wybrała zdjęcia Sandry Nowackiej z Częstochowy i przyznała jej swoją nagrodę.

 

Zwycięska seria Michała Pioska z Lisowic opowiedziała nam historię o misiu. „Tragiczny” początek całej serii miał jednak swój szczęśliwy finał. 2 miejsce w wykonaniu Sandry Nowackiej z Częstochowy, która została podwójną laureatką pokazała trafnie zestawione barwy w przestrzeniach handlowych. Ciekawe zestawienie pokazał nam Marcin Bocian z Częstochowy, który zajął 3 miejsce.

 

Nagrodzeni otrzymali aparaty fotograficzne ufundowane przez Canon Polska i Fundację Art Camera, torby od MANFROTTO, prenumeratę magazynu Digital Camera Polska i bezpłatne godziny do wykorzystanie w profesjonalnym studiu filmowo – fotograficznym Skylight Studio w Zawierciu.

 

Zwycięzcom gratulujemy!

 

Formuła wydarzenia miała wymiar edukacyjny i wszystkie wyróżnione zdjęcia zostały omówione przez Jurów podczas publicznych obrad. Wierzymy, że każdy z Uczestników „zabrał” ze sobą coś cennego. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę podczas całego wydarzenia, którą podkreślaliśmy już wczoraj.

 

Za najmłodszych Uczestników trzymamy kciuki i czekamy na kontakt z nami – mamy przygotowane upominki.

 

Jurorami Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Fotomaraton 2015 Częstochowa” byli: Krystian Bielatowicz, Kuba Kamiński i Gość specjalny konkursu Artur Rogalski.

 

Dziękujemy za pomoc w realizacji konkursu naszym Partnerom:

 

Miastu Częstochowa, Canon Polska, Fotozakupy.pl, Digital Camera Polska, FOMEI, Olympus i Restauracji „ASTORIA”

 

 

I miejsce –  Michał Piosek z Lisowic

 

 

 

II miejsce i nagroda publiczności – Sandra Nowacka

 

 

III miejsce – Marcin Bocian

 

 

fotomaraton - partnerzy

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry