Start / FOTOMARATON / 2016 / Zwycięcy OKF „Fotomaraton 2016 Częstochowa”

Zwycięcy OKF „Fotomaraton 2016 Częstochowa”

baner_fotomaraton_2016_poziomy

 

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Fotomaraton 2016 Częstochowa” wystartował dokładnie o godzinie 10:00 w sobotę 24 września 2016. W konkursie wzięło udział 77 Uczestników z całej Polski. Uroczystego startu dokonał sam Mistrz fotografii ulicznej – Tomasz Lazar, który wprowadził Uczestników do realizacji zadania konkursowego.Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu 6 zdjęć nawiązujących do tematu głównego i tworzących spójną opowieść.

 

Temat główny Konkursu nawiązywał do bajkowej opowieści o Alicji z Krainy Czarów, a brzmiał „Po drugiej stronie lustra”. Oczywiście nie chodziło w zadaniu o bezpośrednie skojarzenie tematu z przygodami Alicji. Interpretacja należała do Uczestników Konkursu i była dowolna. Jako pomoc zostały ogłoszone również podtematy, z których można było skorzystać. Nie było to jednak wymagane. Podtematami były: Skrzywienie, Abstrakcja, Moment, Sen, Podróż, Odwrócenie.

 

fotomaraton

Start konkursu OKF „Fotomaraton 2016 Częstochowa”

 

Pierwszy dzień konkursu minął przy bardzo różnej pogodzie, było trochę deszczu, słońca jak i pięknego matu zza chmur. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Gość specjalny – Tomasz Lazar, polecał podczas startu przeznaczyć  sporo czasu na stworzenie koncepcji realizacji zadania konkursowego. Padły propozycje kawy, czy posiłku. Wielu Uczestników poszło za głosem rozsądku i rozpoczęło od kontemplacji.

 

fotomaraton

Chwila przerwy na posiłek i czas na zastanowienie się nad realizacją zadania.

 

 

Poszukiwanie ciekawych kadrów miało miejsce również na jasnej Górze

Poszukiwanie ciekawych kadrów miało miejsce również na Jasnej Górze.

 

Część konkursowa w pierwszym dniu zakończyła się równo o 17:00 fotografią tablicy META. Po niej rozpoczęło się spotkanie autorskie z Tomaszem Lazarem. Nie obyło się bez ciekawych historii, a nawet takich, po których następowała głucha cisza. Oglądaliśmy wiele projektów realizowanych przez naszego Gościa:  „Tydzień mody”, „Las samobójców”, itd. Wszystkie opowieści były wzbogacone o uwagi dla osób fotografujących. Każdy mógł skorzystać.

 

fotomaraton meta

Zakończenie konkursu.

 

Spotkanie autorskie z Tomaszem Lazarem towarzyszące OKF "Fotomaraton 2016 Częstochowa"

Spotkanie autorskie z Tomaszem Lazarem towarzyszące OKF „Fotomaraton 2016 Częstochowa”

 

Drugi dzień konkursu, jak na maraton przystało, rozpoczął się o 8:00 w niedzielę, 25 września 2016 w Sali teatralnej IV LO w Częstochowie. Uczestnicy dostarczyli Organizatorom serie zdjęć, które wzięły udział w eliminacjach. Podczas burzliwych obrad Jury w składzie: Tomasz Lazar, Paweł Kosicki i  Adam Ludwik, zostały wybrane serie zdjęć i pojedyncze zdjęcia, które zostały wyświetlone podczas publicznych obrad z udziałem Publiczności.

 

Podczas zamkniętych dla Publiczności eliminacji, Uczestnicy mogli zapoznać się z aparatami Fujifilm, oświetleniem Fomei oraz sprzętem z Manfrotto prezentowanym dzięki Profesjonalnemu sklepowi fotograficznemu Fotozakupy.pl .

 

O godzinie 11:30 rozpoczęły się publiczne obrady i omówienie zdjęć finałowych. Wszystko miało charakter warsztatów fotograficznych. Po zakończonej projekcji i omówieniu, Jurorzy dokonali wyboru zwycięzców, a Publiczność wybrała swojego Faworyta.

 

fotomaraton częstochowa

Obrady Jury i omówienie z udziałem Publiczności.

 

Obrady Jury i omówienie z udziałem Publiczności.

Obrady Jury i omówienie z udziałem Publiczności.

 

Zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Fotomaraton 2016 Częstochowa” zostali:

 

I miejsce – Monika Majkowska (nr. startowy 55) z Wałbrzycha

 

II miejsce – Jarosław Respondek (nr. startowy 73) z Częstochowy

 

III miejsce – Aleksandra Pstrągowska (nr. startowy 45) ze Szczecina

 

 

Publiczność oddała swój głos na zdjęcie Agnieszki Westfal (nr. startowy 49) z Aleksandrowa Łódzkiego

 

7

 

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody: Aparaty od Fujifilm, Torby Manfrotto i Karty upominkowe od Fotozakupy.pl. Były również wyrazy uznania ze strony Publiczności, która wyraziła je gromkimi brawami.

 

Specjalne podziękowania Organizatorzy przekazali Organizatorzy wszystkim Partnerom konkursu: Fujifilm Polska, Manfrotto Polska, Fotozakupy.pl, Garmond druk cyfrowy, IV LO w Częstochowie, Fomei Polska jak i Miastu Częstochowa.

 

tablica-partnerzy-na-częstochowę

 

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry