Start / CO TO JEST FOTOMARATON?

CO TO JEST FOTOMARATON?

 

dykobool

 

Co dokładnie ukryte jest pod pojęciem „FOTOMARATON” ?

 

Trochę historii…

Każdy z Nas doskonale zna maraton ze sportowej przestrzeni. Nazwa Maraton pochodzi od miejscowości o tej samej nazwie, położonej w Grecji. Według Herodota po zwycięskiej dla Greków bitwie pod Maratonem w 490 p.n.e., armia perska zaokrętowała i wypłynęła w kierunku bezbronnych Aten.

Widząc to, Grecy udali się co sił w nogach do miasta, przybywając praktycznie równocześnie z okrętami perskimi. Bieg ten stał się podstawą romantycznych historii, żeby w końcu trafić do pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w Atenach.

Od przeszło 100 lat na ulicach całego świata rozgrywane są masowe biegi uliczne. W przeciwieństwie do igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, w maratonach ulicznych udział może wziąć każdy.

Nawet jeśli „FOTOMARATON” ma niewiele wspólnego z zawodami sportowymi, to przez siłę tematów, motywację i cel działania jest do nich bardzo podobny.

Uważamy, że nadszedł w końcu czas, aby w kolejnych edycjach konkursu „FOTOMARATON” w Polsce,  pokazywać najciekawsze, być może, nie odkryte dotąd „kąty”, nie poznane jeszcze miejsca, a może po prostu możliwość innego spojrzenia na rzeczy powszechnie znane. Tym samym przenosimy już wieloletnią tradycję podobnych imprez, które z powodzeniem, odbywają się na świecie. Inspirujemy i motywujemy wszystkich do udziału w zawodach!

Realizacja zadań opiera się na samodzielnej interpretacji, wyobraźni i kreatywności, a także właściwym momencie, spontaniczność i wykorzystaniu technologii.

Cytując Joanna Wolfganga Goethe:

„Nie tylko sztuka i wiedza, ale także cierpliwość musi być częścią dzieła”

Chcemy tym samym zaapelować o wytrzymałość, Waszą obecność z nami i wiele dobrej zabawy z aparatem w ręku. Pokażcie nam Waszą cierpliwość, a pod koniec drugiego dnia konkursu mnóstwo indywidualnych i fascynujących serii!

Oczywiście jest dla nas ważne, aby odpowiednio docenić wyniki Waszej pracy. W tym celu wspierać nas będzie specjalnie powołana Kapituła  wraz  z panelem ekspertów, mających szczególne doświadczenie. To właśnie profesjonalne Jury doprowadzi do wyłonienia zwycięzców, dla których przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody.

Po ogłoszeniu zwycięskich wyników prace zostaną zaprezentowane i podane do publicznej wiadomości na specjalnie organizowanych wystawach, jak i za pośrednictwem Internetu.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto zawodowo lub amatorsko zajmuje się fotografią.

Konkursów fotograficznych w Polsce jest wiele, jednak tych liczących się, które na długo zapadają w pamięć odbiorców – zaledwie garstka. „FOTOMARATON” to wyjątkowy, pionierski projekt, który ma na celu propagowanie sztuk wizualnych poprzez fotografię.

Sławy polskiego fotoreportażu, niebanalne kadry, cenne nagrody i praktyczna wiedza – tego nie powinno zabraknąć podczas Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii „FOTOMARATON”.

 

Dołącz do nas!

 

 

PRZEBIEG „.. to jak to idzie?” – czytaj dalej.

 

Klikając w odpowiedni baner przejdziesz do aktualnie realizowanych Konkursów:

 

 

logo_fotomaraton_2016http://artcamera.org/informacje-ogolne-fotomaraton-2016-czestochowa-2/

Przewiń do góry