Start / PRZEBIEG I TERMINY – „Fotomaraton 2015 Szczecin”

PRZEBIEG I TERMINY – „Fotomaraton 2015 Szczecin”

 

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

„Fotomaraton 2015 Szczecin” 

5-6 wrzesień 2015

 

 

fotomaraton_300x300_2015

 

I dzień – REALIZACJA ZDJĘĆ

 

Wały Chrobrego w Szczecinie i budynek Urzędu Wojewódzkiego po prawej. Źródło internet:

Wały Chrobrego w Szczecinie i budynek Urzędu Wojewódzkiego (od prawej). Źródło: Materiały własne

 

 

Konkurs rozpoczynamy 5 września o 9:00 w budynku Urzędu Wojewódzkiego na Wałach Chrobrego 4 w Szczecinie. Jest to miejsce położone centralnie, zapewniające piękną panoramę i dobry klimat. We wnętrzach budynku – „Sali Rycerskiej” będą oczekiwać na Was przedstawiciele Organizatora, którzy potwierdzą Waszą wcześniejszą rejestrację wydając numer startowy.

 

Po zakończonej rejestracji Uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON 2015 SZCZECIN” i dopełnieniu niezbędnych formalności, o godzinie 10:00, podczas uroczystego STARTU zostanie ogłoszone MOTTO Konkursu i 8 podtematów, które pozwolą Wam wykonać poprawną serię 8 zdjęć. Na linii startu udostępnimy specjalnie przygotowaną tablice startową, która  będzie pierwszym i zarazem obowiązkowym zdjęciem, rozpoczynającym całą serię.

 

Kolejnym przystankiem, lecz nie obowiązkowym, będzie możliwość spotkania się z przedstawicielami Organizatora o godzinie 14:00 również w budynku Urzędu Wojewódzkiego na Wałach Chrobrego 4 w Szczecinie. Będzie to doskonała okazja do skonsultowania ewentualnych trudności w realizacji zdjęć konkursowych, zadawania pytań organizacyjnych i chwili wytchnienia w miłej atmosferze.

Punktualnie o godzinie 18:00 zaplanowane jest zakończenie pierwszego dnia konkursu. Spotykamy się również w budynku Urzędu Wojewódzkiego na Wałach Chrobrego 4 w Szczecinie. W punkcie końcowym, który zakończy pierwszy dzień Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON 2015 SZCZECIN”, każdy z Was sfotografuje tablicę końcową – METY, którą zakończycie pierwszy dzień Konkursu. Będzie to jednocześnie ostatnie i obowiązkowe zdjęcie, zamykające całą przygotowaną przez Was obowiązkową serię 8 zdjęć,  która wystartuje w wyścigu po nagrody.

 

Po zakończeniu wszyscy udamy się na zasłużony wypoczynek – Uczestnicy, aby przejrzeć swoje zdjęcia i wybrać te najlepsze, Organizatorzy, aby zebrać siły do Finału. Wasza obowiązkowa seria zdjęć musi pozostać w zgodzie z wyznaczonym tematem głównym stanowiącym motto konkursu i tworzyć spójną całość.

 

II dzień – FINAŁ KONKURSU

 

2015-03-26_stara rzeźnia szczecin

Centrum Kultury Euroregionu „STARA RZEŹNIA” w Szczecinie. Źródło www.radioszczecin.pl

 

 

6 września będzie dniem Wielkiego Finał Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON 2015 SZCZECIN”. O godzinie 10:00 zapraszamy Was do Centrum Kultury Euroregionu „STARA RZEŹNIA”, które znajduje się na Starej Łasztowni przy ul. Tadeusza Apolinarego Wendy 14, 70-655  w Szczecinie. Pomiędzy 10:00 – 11:00 przedstawiciele Organizatora będą oczekiwać, przygotowani do przeniesienia na nośniki pamięci wyników Waszych prac, które wezmą udział w dalszej części Konkursu.

 

Oczekujemy w sumie 10 zdjęć, z czego dwa będą zdjęciami kontrolnymi tablicy STARTU i METY a pozostałe 8 będzie przedstawiało zadany temat główny będący Mottem Konkursu.

Wkrótce po 11:00 rozpocznie się zamknięty dla publiczności wstępny przegląd prac z udziałem Jurorów i wytypowanie serii zdjęć, które wezmą udział w Finale Konkursu.

 

Chcemy aby Konkurs był prowokacją do intensywnie i mile spędzonego czasu, dlatego podczas drugiego dnia przygotowaliśmy dla Was wspólnie z naszymi Partnerami, panel warsztatowy i możliwość do zapoznania się ze sprzętem fotograficznym. Uczestnicy będą mogli uczestniczyć w panelu od godziny 10:00 – 16:00. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie a w przerwie pozostaje do dyspozycji Restauracja Stara Rzeźnia.

 

Kulminacyjny punkt Finału – interaktywne obrady Jury z udziałem Publiczności rozpoczną się po zakończeniu wstępnych obrad Jury w godzinach popołudniowych. Będzie to niepowtarzalna  okazja do posłuchania komentarzy Jurorów, które będą na pewno cennym źródłem informacji dla każdego fotografującego. Obrady Jury będą miały charakter warsztatów fotograficznych. Nie wykluczamy również odmiennej oceny Publiczności, która ma prawo mieć inne zdanie. Wówczas Jurorzy będą zmuszeni bronić swoich wyborów.

 

Zakończeniem publicznych obrad Jury będzie ogłoszenie Zwycięzców i wręczenie nagród. Przewidujemy tradycyjnie spotkanie z naszymi Jurorami, gdzie w bardziej kameralnej atmosferze będzie okazja do zapoznania się z ich dorobkiem i czas na pytania.

 

Przewidujemy również czas na przerwę obiadową, a dla Uczestników konkursu Restauracja „STARA RZEŹNIA” przygotuje specjalne zestawy obiadowe na każdą kieszeń. Dostępne będą również  posiłki A la carte.

 

 

tablica-partnerzy-na-szczecin_3

Przewiń do góry