Start / FOTOMARATON – PRZEBIEG

FOTOMARATON – PRZEBIEG

FOTOMARATON_poranek-12

„Przebieg … to jak to idzie?” – reguły Konkursu

 

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „FOTOMARATON”  jest wydarzeniem dwudniowym. Jego formuła podlega jednemu głównemu tematowi, stanowiącemu motto danej edycji, któremu podporządkowany jest cały konkurs. Przygotowane przez nas podpowiedzi w postaci podtematów pomogą Wam stworzyć poprawną serię zdjęć, która wystartuje w wyścigu po nagrody.

Obowiązkową serię zdjęć należy wykonać w określonym przedziale czasowym w pierwszym dniu konkursu. Drugi dzień jest dniem Wielkiego Finału.

 

 

 START (I dzień)

 

fotomaraton

Start konkursu

Spotykamy się Wszyscy w punkcie startowym, który zostanie ulokowany w centralnej części miasta i dla każdej edycji zostanie szczegółowo określony. Będzie on łatwo osiągalny przez wszystkie środki komunikacji miejskiej i powszechnie znany. Odnosi się to zarówno do punktu startu jak i punktu końcowego pierwszego dnia konkursu.

 

Na linii startu przekażemy wszystkim zarejestrowanym Uczestnikom numery startowe i wyposażymy w niezbędne informacje – pakiet fotomaratończyka.

 

Motto Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON”  ogłoszone zostanie podczas uroczystego startu, po dokonaniu formalności, związanych z rejestracją Uczestników. Na realizację zdjęć przewidujemy 7 godzin w pierwszym dniu konkursu. Wymagana ilość zdjęć, która będzie stanowić obowiązkową serię, zostanie przekazana podczas startu i w materiałach informacyjnych, znajdujących się na stronie wydarzenia.

 

Z chwilą ogłoszenia konkursowego motta zaczyna się zadanie … a pierwszym obowiązkowym zdjęciem będzie plansza tablicy startowej.

 

 

PUNKT POŚREDNI (I dzień)

Dla Wszystkich chętnych nasi przedstawiciele będą dostępni w punktach pośrednich. Będzie to okazja do skonsultowania ewentualnych trudności w realizacji zadania czy tez okazja do przerwy. Punkt pośredni zostanie ogłoszony podczas zebrania organizacyjnego na linii startu.

 

 

 

META (I dzień)

 

Zakończenie pierwszego dnia.

Zakończenie pierwszego dnia.

W punkcie końcowym, który zakończy pierwszy dzień Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON”, każdy z Uczestników sfotografuje tablicę końcową – META-, którą zakończymy realizację zdjęć. Po zakończeniu konkursu nastąpi przekazanie zdjęć konkursowych na nośniki pamięci Organizatora. Następnie wszyscy udamy się na zasłużony odpoczynek, aby zebrać siły do Finału Konkursu. Wasza obowiązkowa seria musi pozostać w zgodzie z wyznaczonym tematem głównym stanowiącym motto konkursu.

 

 

 

WIELKI FINAŁ (II dzień)

 

DSC_2514

Finał konkursu

 

Kolejny, drugi dzień będzie dniem finałowym Konkursu, podczas którego Uczestnicy i Publiczność będą mogli przyglądać się interaktywnym, publicznym obradom Jury, mającym charakter warsztatów fotograficznych, a zmierzającym do wyłonienia zwycięzców. Podczas publicznych obrad Jury zostaną wyświetlone tylko wybrane finałowe prace konkursowe. Kulminacyjnym punktem Finału będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

 

Na zakończenie drugiego dnia, tradycyjnie przewidujemy spotkanie z naszymi Jurorami, gdzie w bardziej kameralnej atmosferze będzie okazja do rozmów o fotografii i zadawania pytań.

 

Chcemy również, aby Konkurs był okazją do intensywnie i mile spędzonego czasu, dlatego podczas drugiego dnia zapewnimy Wam możliwość zapoznania się ze sprzętem fotograficznym i nowościami z rynku na specjalnie przygotowanym panelu z udziałem naszych Partnerów.

 

Uczestnictwo w Konkursie otwarte jest dla wszystkich zainteresowanych. Oczywiście nie stawiamy granic i liczymy na Wszystkich, nawet z najodleglejszych zakątków Polski, chcących wziąć udział w wyścigu o cenne nagrody! Jedynym warunkiem jest posiadanie aparatu cyfrowego zawierającego nośnik pamięci w postaci karty pamięci.

 

Czekamy również na tych, którzy chcą poznawać, być może, nie odkryte dotąd miejsca w konkursowych miastach lub najprościej poznać miłych ludzi, czy też spędzić wyjątkowy weekend. Konkurs otwarty jest też dla profesjonalistów, amatorów, a także „łowców nagród”. Poprzednie edycje konkursu przyniosły nam wiele niespodzianek i pokazały, że zdobyta wiedza i zaawansowanie nie są jedynymi argumentami do zdobycia miejsca na podium.

 

Polecamy również aktywne łączenie swojego uczestnictwa z przyjaciółmi, którzy będą towarzyszyć Wam w podróży po mieście, dodatkowo pomagając szukać inspiracji, lub obserwując pot ściekający z Waszego czoła … pod warunkiem, że pogoda nie zafunduje nam szaleńczej gry o przetrwanie. I w tym miejscu ważna informacja związana z pogodą. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „FOTOMARATON” odbędzie się w każdych warunkach pogodowych, a my dołożymy wszelkich starań – oprócz naszej organizacji – aby ten dzień był jednym z ciekawszych w roku.

 

Dla Uczestników spoza miast goszczących Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „FOTOMARATON”, poza przygotowanymi pakietami startowymi w postaci planu miasta i połączeń komunikacji miejskiej, przygotujemy listę możliwości noclegu. Będzie to oferta dla najbardziej wybrednych, jak też lubiących przygody i tanie podróżowanie.

 

Wszystkie adresy i informacje o miejscach spotkań Uczestnicy otrzymają w formie elektronicznej na wskazany podczas rejestracji adres, najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem konkursu, dodatkowo zostaną one opublikowane na stronie Organizatora i będą dostępne w dniu startu.

 

 

TERMINY ”Co gdzie i kiedy?” – czytaj tutaj.

 

 

Klikając w odpowiedni baner przejdziesz do aktualnie realizowanych Konkursów:

 

logo_fotomaraton_2016

Przewiń do góry