Start / GALERIA STACJONARNA

GALERIA STACJONARNA

galeria_baner

 

STACJONARNA GALERIA ARTES MUNDI

 

Fundacja ART CAMERA realizuje obecnie projekt powstania stacjonarnej Galerii ARTES MUNDI.  21 lutego 2015 odbyło się robocze spotkanie zaprzyjaźnionego środowiska osób, dla których nie jest obojętna kultura w naszym mieście.

 

Naszym głównym celem jest stworzenie szeroko otwartego medium na kulturalnej mapie Częstochowy, które będzie umożliwiało promocję młodych twórców. Rozpoczynając inicjatywę Galeria ARTES MUNDI sprzyjamy postawieniu „pierwszego kroku” na trasie do rozwoju artystycznego wielu zdolnym Częstochowianom.

 

Podjęte już działania i trwające rozmowy w Wydziale Kultury Urzędu Miejskiego w Częstochowie powinny doprowadzić do powstania pierwszej galerii fotografii, otwartej na wszystkie środowiska, jak i na wszystkie instytucje działające w sferze kultury w mieście.

 

Oczywiście bez Waszego wsparcia realizacja trudnych zadań nie jest możliwa, dlatego prosimy Wszystkich wrażliwych na sztukę fotografii o przystąpienie do naszej akcji:

 

„TAK dla Galerii ARTES MUNDI w Częstochowie”

 

Jeśli popierasz naszą inicjatywę zapisz się do wydarzenia utworzonego na naszym profilu Facebook

 

(kliknij w baner aby przejść do wydarzenia)

 facebook-logo

Obecnie Zespół Fundacji pracuje nad nowymi alternatywami powstania „GALERII ARTES MUNDI”, która będzie platformą dla młodych talentów z regionu.

Projekt zainstalowania konstrukcji galerii w ciągu Alei NMP w Częstochowie, ze względu na brak możliwości ingerencji w przestrzeń publiczną, został zmodyfikowany i poszukujemy partnerów do realizacji idei w innej lokalizacji.

Przewiń do góry