Start / O FUNDACJI

O FUNDACJI

Art camera logo6

 

„Fundacja ART CAMERA” została utworzona w 2014 r.  Jesteśmy prężnie rozwijającą się organizacją, z doświadczonym, młodym zespołem. Dzięki naszemu potencjałowi podejmujemy się realizacji, nawet tych najtrudniejszych zadań, które stanowią dla nas zawsze ważne wyzwanie.

 

Podejmujemy współpracę w zakresie sztuk wizualnych z instytucjami administracji publicznej, organizacjami pozarządowymi jak i osobami prywatnymi. Jesteśmy otwarci na wszystkie środowiska, szczególnie te, które działają w sferze fotografii.

 

Celem statutowym organizacji jest popularyzowanie sztuk wizualnych i fotografii w Polsce oraz poza jej granicami.

 

Obecnym Prezesem Zarządu Fundacji jest Przemysław Karol Porwich

 

Nasz zespół stanowią osoby posiadające doświadczenie w realizacji zadań z budżetów publicznych. Realizujemy również wydarzenia komercyjne w zakresie działalności statutowej, organizując kursy i warsztaty fotografii. Wszystkie zyski przeznaczamy na działalność statutową Fundacji . Dzięki dodatkowym dochodom możemy realizować naszą działalność i wspierać środowisko fotograficzne w kraju.

 

 

Nasze działania skierowane są przede wszystkim do osób związanych z fotografią cyfrową i analogową, przy czym nie rezygnujemy ze współpracy z pozostałymi grupami i realizujemy różne projekty w obszarze sztuk wizualnych. Wartym podkreślenia jest nasza współpraca z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Nie rezygnujemy z działalności na rzecz osób starszy, do których również kierujemy naszą ofertę. .

 

Ponadto Fundacja ART CAMERA realizuje:

  • organizację i finansowanie wystaw fotografii,
  • gromadzenie prac i dzieł z zakresu sztuk wizualnych w celu udostępniania społeczeństwu,
  • prowadzenie pracowni wizualnych, fotograficznych i medialnych,
  • prowadzenie analiz i studiów z zakresu fotografii,
  • organizację spotkań i sympozjów z zakresu działalności statutowej,
  • współpracę  z krajowymi i zagranicznymi twórcami i instytucjami działającymi w zakresie objętym celami Fundacji oraz osobami wskazującymi zainteresowanie działalnością statutową,
  • działalność wydawniczą,
  • dokumentowanie zbiorów Fundacji i wydarzeń metodą elektroniczną i drukiem,
  • organizację kursów i szkoleń z zakresu fotografii.

 

„Fundacja Art Camera”

ul. Kruszwicka 6

42-202 Częstochowa

E-mail: biuro [at] artcamera.org

 

Przewiń do góry