Start / O GALERII

O GALERII

galeria_baner

 

 

„Galeria ARTES MUNDI”, jest to nowatorski projekt obejmujący działalność już powstałej galerii interaktywnej i planowanej  galerii stacjonarnej z siedzibą w Częstochowie.

 

 

„Galeria interaktywna ARTES MUNDI”

 

W galerii publikowane będą sylwetki oraz prace polskich i zagranicznych fotografików wzbogacone o krótką rozmowę z naszymi gośćmi. Nie zamykamy się tylko na znane nazwiska i będziemy zabiegać o publikacje wyróżniających się prac młodych twórców czy też prężnie działających fotografów. Nasza działalność ma sprzyjać postawieniu „pierwszego kroku” na trasie do rozwoju artystycznego wielu zdolnym amatorom fotografii.

 

„Galeria stacjonarna ARTES MUNDI”

 

Fundacja ART CAMERA obecnie realizuje projekt stacjonarnej galerii fotografii „Galeria ARTES MUNDI” w Częstochowie.

 

Wizualizcja Galerii ARTES MUNDI

Wizualizacja Galerii ARTES MUNDI. Opracowanie własne Fundacji ART CAMERA

 

Naszym głównym celem jest stworzenie szeroko otwartego medium na kulturalnej mapie Częstochowy.

W galerii publikowane będą sylwetki oraz prace polskich i zagranicznych fotografików. Nie zamykamy się tylko na znane nazwiska i będziemy zabiegać o publikacje wyróżniających się prac młodych twórców czy też prężnie działających częstochowskich fotografów.

Nasza działalność ma sprzyjać postawieniu „pierwszego kroku” na trasie do rozwoju artystycznego wielu zdolnym częstochowianom.

Fundacja ART CAMERA prowadzi obecnie intensywne prace prowadzące do powstania stacjonarnej Galerii ARTES MUNDI.  21 lutego 2015 odbyło się robocze spotkanie części środowiska fotograficznego, dla którego nie jest obojętna kultura w naszym mieście.

 

Dzięki podjętym już działaniom i trwającym rozmową w Wydziale Kultury Urzędu Miejskiego w Częstochowie staramy się doprowadzić do powstania pierwszej galerii fotografii, otwartej na wszystkie środowiska mieszkańców Częstochowy, jak i na wszystkie instytucje działające w sferze kultury w mieście.

 

 

Galeria ARTES MUNDI_1

Wizualizacja Galerii ARTES MUNDI. Opracowanie własne Fundacji ART CAMERA

 

Oczywiście bez Waszego wsparcia realizacja trudnych zadań nie jest możliwa, dlatego prosimy Wszystkich wrażliwych na sztukę fotografii o przystąpienie do naszej akcji:

 

„TAK dla Galerii ARTES MUNDI w Częstochowie”

 

Jeśli popierasz naszą inicjatywę wesprzyj nas kliknięcię „Lubię to” w wydarzeniu utworzonym na naszym profilu Facebook

 

 

(kliknij w baner aby przejść do wydarzenia)

facebook-logo

 

Obecnie Zespół Fundacji pracuje nad nowymi alternatywami powstania „GALERII ARTES MUNDI”, która będzie platformą dla młodych talentów z regionu.

 

Projekt zainstalowania konstrukcji galerii w ciągu Alei NMP w Częstochowie, ze względu na brak możliwości ingerencji w przestrzeń publiczną, został zmodyfikowany i poszukujemy partnerów do realizacji idei w innej lokalizacji.

Przewiń do góry