Start / Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „FOTOMARATON”

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „FOTOMARATON”

 

fotomaraton_300x300

 

Fundacja ART CAMERA jest organizatorem projektu Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON”.

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „FOTOMARATON” jest wydarzeniem, mającym na celu propagowanie sztuki fotografii ze szczególnym uwzględnieniem fotoreportażu. Formuła konkursu zachęca do znajdowania „magicznych” miejsc i odkrywania na nowo miejsc powszechnie znanych.

Podstawową misją projektu jest wyzwolenie wrażliwości wśród Uczestników – osób zajmujących się fotografią, czy też planujących większą przygodę z fotografią – do pogłębiania swojej wiedzy i podnoszenia umiejętności w zakresie wykonywania zdjęć.

Chcemy również przez realizację konkursu pokazać konieczność utrwalania przemian, które zachodzącą w otaczającej nas rzeczywistości. Szczególnie zależy nam aby nasze wydarzenie, poprzez swoją formułę, pełniło funkcję edukacyjną, pokazując w jaki sposób powinniśmy utrwalać świat okiem obiektywu.

Konkursów fotograficznych w Polsce jest wiele, jednak tych liczących się, które na długo zapadają w pamięć odbiorców – zaledwie garstka. „FOTOMARATON” to wyjątkowy, pionierski projekt, który ma na celu propagowanie sztuk wizualnych poprzez fotografię.

Sławy polskiego fotoreportażu, niebanalne kadry, cenne nagrody i praktyczna wiedza – tego nie powinno zabraknąć podczas Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii „FOTOMARATON”.

Aktualne realizacje projektu możesz śledzić w menu FOTOMARATON

Przewiń do góry